29 marca 2016

INSPIRACJA #6 - KOLOROWY OGRÓD


Dziś, w ramach inspiracji dla sklepu Craft Style, coś co niezwykle rzadko robię. LO stworzyłam chyba ze 3 razy w całej swojej "karierze" :) Miałam jednak ogromną ochotę wycisnąć ile się da z moich nowych masek Papelii (gałązki i kółka), a kartka to zdecydowanie za mało miejsca do zabawy. Padło więc na surowy karton 30x30. Tym sposobem mój prawie 8 letni syn stał się szczęśliwym posiadaczem TRZECIEJ strony albumu :) Do matury wyrobię się z całością ;)
Gdyby ktoś się zastanawiał co robimy na tym zdjęciu - strząsamy grabiami jabłka z drzewa :)

Dodam jeszcze, że maska gałązki będzie kwietniowym produktem miesiąca w Craft Style, więc kupicie ją w promocyjnej cenie. 
Wytrwali mogą poniżej obejrzeć parę fotek z procesu powstawania mojego tła, a nawet przeczytać co i jak :)scrap album kolorowy ogród handmade
Do wykonania tła użyłam dość rzadkiego gesso, którym najpierw pokryłam (przy pomocy pędzla) surowy karton. Następnie, przykładając maski, przy pomocy szpachelki, nałożyłam nieco grubszą warstwę tego samego gesso. Po wysuszeniu, rozpoczęłam nakładanie kolorów. Do barwienia nadaje się chyba wszystko. Ja akurat użyłam mgiełek i farb akwarelowych. Każdy kolejny kolor nakładałam po uprzednim wysuszeniu sąsiadującego. Dzięki czemu nie zrobiły mi się bure plamy. Farbę można nakładać polewając nią bazę, lub wykorzystać do tego celu pędzel. Na zakończenie dołożyłam jeszcze trochę wypukłości, używając bezbarwnego medium żelowego. A oto kilka fotek z procesu powstawania tła.


materiały ze sklepu Craft Style:

Pracę zgłaszam na wyzwania:
CRAFTOWY OGRÓDEK2 komentarze :

  1. Śliczne kolorki uwielbiam takie żywe i pełne energii :)
    Dziękuję za udział w wyzwaniu Craftowego Ogródka :)

    OdpowiedzUsuń
  2. super energetycznie :) dziekujemy za udzial w wyzwaniu Namaste :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za zostawione słowo, to bardzo motywuje :*